Schlüter®-KERDI/KERDI-KEBA

Uygulama ve Fonksiyon

Schlüter®-KERDI, seramik yapıştırıcısına etkili ankrajı sağlamak için, her iki yüzü özel elyaf örgüyle kaplanmış, yumuşak polietilenden üretilen kılcal çatlakları örtmeye yarayan su yalıtım membranıdır.
Schlüter®-KERDI, seramik kaplamalarla kullanılmak üzere geliştirilmiş olan su yalıtım membranıdır. Su yalıtım membranı, uygun bir seramik yapıştırıcısıyla düzgün zemine yapıştırılır. Seramik yapıştırıcısı kullanılarak seramikler doğrudan Schlüter®-KERDI üstüne döşenirler. Sıva veya malayla uygulanan diğer kaplama malzemeleri de bu montaj için uygundur. 

Schlüter®-KERDI-DS, seramik altına döşenen bir su yalıtım membranı ve buhar engelleyicisidir. Örneğin yüzme havuzu, wellness alanları ve de buharın yoğun olduğu sanayi alanları.

Ahşap, alçı levha, alçı sıva gibi neme duyarlı alt zeminlerde de buharın engellenmesi oldukça mantıklıdır. Schlüter®-KERDI’ye ilave olarak, iç ve dış köşeler ve ayrıca boru manşetleri için hazırlanmış kesimler mevcuttur. Birleşim veya köşe bağlantılarının izolasyonu için 8,5/12,5/ 15/18,5/25 cm genişliğinde Schlüter®-KERDI bantları önerilir.

Genleşme derzleri veya esnek kenar derzleri üzerinde izolasyonu sağlamak için 12,5 cm veya 25 cm genişliğindeki Schlüter®-KERDI-FLEX kullanılır.

Paylaş

İzolasyon Ürünleri

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?