Schlüter®-DILEX-MOP

Uygulama ve Fonksiyon

Schlüter®-DILEX-MOP, dayanıklı dişli yan duvarları geri dönüşümlü sert PVC'den ve orta kısmı yumuşak PVC’den imal edilmiş bir profildir. Üç farklı yüksekliğe sahiptir ve harçlı döşenen klinker karo, seramik, doğal veya yapay taş kaplamalarda genleşme derzi olarak uygulanır. Profil, bireysel kaplama sahalarını ayırır ve yumuşak PVC hareket bölgesinde oluşan basınç gerilimi düzenler.

Sert PVC'den imal edilen profil kenarları, kenar koruması olarak PVC profilin mekanik dayanıklılık sınırı da dikkate alınarak, yanındaki bitişik döşemenin kenarlarını, endüstriyel trafikten meydana gelen mekanik yüke karşı korur. Yan kısımlar çevre dostu geri dönüşümlü PVC'den üretilmiş olup, az da olsa renk değişikliği gösterebilir. Bundan dolayı, bu profiller temel olarak endüstri kullanımı için tasarlanmıştır.

Schlüter®-DILEX-MOP, sonradan kesilen derzlere çakılabilir veya örneğin tadilatlarda daha geniş açılmış derzlere yerleştirilebilir. Profilin yan kenarlarında oluşan boşluklar, itinayla derz dolgusu ile gerekirse epoksi reçineyle tamamen doldurulmalıdır.

Paylaş

Schlüter Systems Profiller

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?