Schlüter®-SCHIENE

Uygulama ve Fonksiyon

Schlüter®-SCHIENE, seramik zeminlerde dış köşeleri koruma ve dekorasyon amaçlı özel bir profildir. Aynı zamanda, diğer döşeme zeminleri ve uygulamalar için de rahatlıkla kullanılabilmektedir.
Diğer uygulama alanları; değişik döşeme zeminlerinin geçiş noktaları (örneğin halıdan seramiğe geçiş), sütün kaplamaları, genişleme derzlerinde köşe koruma, merdiven basamaklarında temiz ve dekoratif bitirme köşeleri ve her nevi zemin ve alan sınırlamaları ile halı, parke, laminat, doğal taş zeminler ve reçine kaplaması gibi kaplamalarda temiz sınırlamalarıdır.

Oluşabilecek yükler, profilin özel konstrüksiyonu sayesinde, özel materyal kalınlıkları ve açı ayarlamaları ile döşemeye ve zemine (yer altına) iletilmektedir. Zeminin kenar alanı, böylece etkili bir biçimde hasarlardan korunmaktadır.

6 mm'lik profil yükseliğinden itibaren eklenmiş olan derz kanadı sayesinde, profil ile seramik arasında bir derz boşluğu oluşturulmaktadır. Her tür materyaldeki Schlüter®-SCHIENE profilinde radüslü kesim mevcuttur (“R”). Ve böylece, dairesel alanlarda da sınırlandırma yapılabilmektedir.

Paylaş

Schlüter Systems Profiller

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?